WIELOFUNKCYJNY WÓZEK MACLAREN DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Array
Opis

Brytyjska firma MACLAREN, światowy producent wózków dla dzieci i  lider w dziedzinie wózków spacerowych, zadbała również o dzieci niepełnosprawne. Model Major Elite został specjalnie skonstruowany jako wygodny w użyciu wózek dziecięcy, także dla dzieci starszych, nie poruszających się samodzielnie. Głównymi odbiorcami tego modelu w Polsce są dzieci po porażeniu mózgowym oraz dzieci z autyzmem, ale wózek może służyć także innym dzieciom nie poruszającym się na wózkach aktywnych. Porażenie mózgowe lub autyzm uniemożliwiają dziecku samodzielne poruszanie się na wózku aktywnym, dlatego spacerówka Maclaren jest tu odpowiednim rozwiązaniem. Major Elite posiada walory wózka medycznego, przy czym wyglądem praktycznie nie odbiega od wózków dla dzieci sprawnych. Gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz dostosowanie do potrzeb zarówno dziecka, jak i rodzica. Doświadczenie Maclarena w produkcji słynnych na całym świecie wózków spacerowych dla dzieci, przekłada się na wysoką jakość i niezawodność modelu.

 

DANE TECHNICZNE WÓZKA

waga - bez podnóżka

6,75 kg

waga - z podnóżkiem

7,50 kg

podnóżek

0,75 kg

maksymalne obciążenie

50 kg

wysokość

104 cm

szerokość całkowita

53 cm

wymiary wózka po złożeniu

21x25x117 cm

szerokość siedzenia

38 cm

głębokość siedzenia

25 cm

wysokość oparcia

52 cm

odległości podnóżka od siedzenia

20, 25, 36 cm

średnica kół

17,5 cm

Major Elite to jak dotąd najlżejszy na rynku wózek składany w tak zwaną parasolkę. Dzięki temu wciąż jest bezkonkurencyjny na rynku wózków dziecięcych. Konstrukcja nośna wózka wykonana została z anodyzowanego aluminium, dzięki któremu wózek jest lekki (7,5 kg) i wytrzymały (obciążenie do 50 kg). Manewrowanie ułatwiają w pełni skrętne koła przednie, a tylne wyposażone są w hamulce na każde koło z osobna (zapadki mechaniczne blokujące koła). Wózek standardowo wyposażony jest w regulowane szelki - pasy bezpieczeństwa mocowane w 5-ciu punktach, spięte klamrą na wysokości bioder. Stopy dziecka opierają się na sztywnym, zdejmowanym podnóżku, który ma 3-stopniową regulację położenia. Siedzenie wykonane jest z bardzo trwałego materiału, łatwego do utrzymania w czystości.

   Dzięki zastosowanej konstrukcji wózek jest bezpieczny i estetyczny. Rodzicom ułatwia codzienne poruszanie się  z dzieckiem  i jest praktyczny w podróżach. Lekki i składany w parasolkę daje się łatwo przenosić, mieści się w bagażniku każdego auta, można go położyć na półkę w pociągu itd. Stabilny i dobrze wyważony, ułatwia pokonywanie progów, krawężników, a nawet schodów. Płynne prowadzenie wózka i optymalne manewrowanie gwarantuje sprawdzony przez Maclarena system skrętnych kół. Wózek od 10 lat znany jest na rynku jako tradycyjna parasolka Maclaren i nieustannie cieszy się dużym uznaniem rodziców.

Podstawową wersję wózka można wyposażyć w akcesoria poprawiające komfort przewożenia dziecka.

Wyposażenie dodatkowe -akcesoria do wózka:

• miękka tapicerka - ociepla wózek, jest zdejmowana i można prać ją w pralce,

• daszek przeciwsłoneczny - chroni też przed niewielkim deszczem,

• folia przeciwdeszczowa w kształcie budki - osłania cały wózek,

• ocieplacz dla dziecka - okrywa je od stóp do pasa,

• miękka podkładka na szelki - dodatkowo zabezpiecza dziecko zapięte w szelkach,

   przydatna szczególnie latem, gdy dziecko jest lżej ubrane,

• boczne dostawki dla małych dzieci - podtrzymują prostą pozycję małego dziecka,

• torba na zakupy - dopasowana do konstrukcji wózka, mocowana pod siedzeniem.

 Wózek posiada następujące atesty:

1. Brytyjskie zaświadczenie o zgodności z postanowieniami REJESTRU URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH stwierdzające, że wózek Major Elite wyprodukowany przez firmę Maclaren spełnia wymagania określone w Zarządzeniu Rady 93/42/EEC z dnia 14.VI.1993 r. dla urządzeń Klasy 1 w Wielkiej Brytanii.

2.  Certyfikat ISO 9001 nr FM 10277 na system zarządzania jakością w firmie Maclaren.

3.  Certyfikat MHRA z dnia 23.09.2008r.

4.  Zgłoszenie do Krajowego Rejestru Wyrobów Medycznych z dnia 27.01.2012r.

 

Po zdjęciu podnóżka wózek dziecięcy Major Elite składa się w "parasolkę" wymiary po złożeniu 21 x 25 x 117 [cm]