BASENOWY PODNOŚNIK

Array
Opis

Nowy basenowy dźwig może być zainstalowany bez wiercenia lub kosztownej instalacji, można go stosować w basenach pływackich zamkniętych czy otwartych, basenach do ćwiczeń i terapii, idealny dla seniorów, osób niepełnosprawnych. Ma lekką konstrukcję z okrągłych rurek i szyn wodoodpornych tak że transport użytkownika w sposób wygodny i przyjemny odbywa się bezpośrednio do wody co ułatwia wsiadanie i wysiadanie.

Użytkownik przesuwa krzesło na brzeg i ukośnie do basenu, co ułatwia wsiadanie, kiedy znajduje już się na nim użytkownik następuje przesuwanie się krzesła w głąb basenu.

Podstawowy system przeznaczony jest do basenów o głębokości 135-150 cm. Dłuższe rury do szyn dźwigu są na specjalne zamówienia, a także dla głębokości basenu do 260 cm.

Jednostka podstawowa składa się z nierdzewnych szyn ze zintegrowanym zespołem napędowym i wałkiem przesuwu, modułu siedziska z oparciem, podłokietnikami i pasami bezpieczeństwa (opcjonalnie). Jest wyposażony w 24V wymienną baterię i ma mechaniczny i elektryczny napęd awaryjny. Wszystkie elementy elektryczne są wodoszczelne (IP65). Sterowanie ręczne (IP 66) jest wodoodporne i może być brane pod wodę.

 

Dane techniczne:
Jednostka podstawowa:
Maks. Obciążenie: 150 kg
Gradient drogowy: 45 °
Wymienny akumulator 24V z systemem sterowania w wodoszczelnej konstrukcji, ręcznym
wodoodpornym (IP66), ładowarka zewnętrzna do ładowania akumulatorów
Mechaniczny tryb awaryjny wózka
Wyłącznik awaryjny!
Ładowarka.