transactive-5
transactive-3
transactive-4
transactive-6

PODNOŚNIK TRANSACTIVE XTRA

Opis

Podnośnik  TRANSACTIVEXTRA, produkowany wyłącznie przez Prism Medical w Wielkiej Brytanii jest niewątpliwie najbezpieczniejszym, najprostszy i najbardziej praktycznym sposobem, aby bezpiecznie przenosić osoby niepełnosprawne z jednego obszaru na drugi.

Podnośnik TRANSACTIVE XTRA jest jednym z trzech głównych komponentów, które tworzą tę technologię. Pozostałe dwa komponenty to: szyna i pas transportowy. Podnośnik TRANSACTIVE XTRA porusza się na szynie podnośnika, która jest bezpiecznie i pewnie zamocowana do struktury sufitu lub ściany w budynku odpowiedniej instytucji lub w domu za pomocą wsporników sufitowych. Podnośnik TRANSACTIVE XTRA jest przymocowanym na stałe podnośnikiem sufitowym, co oznacza, że przez cały czas pozostaje on przytwierdzony do szyny podnośnika. Posiada on zdolność unoszenia osoby z jednego miejsca, jak np. z łóżka, przenoszenia osoby wzdłuż szyny do innego miejsca i wreszcie opuszczania osoby na krzesło lub do wanny. Ładowanie podnośnika następuje podczas przerwy w pracy, urządzenie umieszczamy na jednym z końców szyny gdzie zamontowana jest ładowarka. Funkcje unoszenia w górę lub opuszczania, a także przesuwania w lewo lub w prawo wywoływane są poprzez naciskanie przycisków na pneumatycznym pilocie, który jest podłączony do podnośnika poprzez gumowy przewód pneumatyczny.

 Podnośnik Transactive Xtra, to  światowej klasy produkt wyprodukowany w fabrykach w północnej Walii, z wykorzystaniem zasad technologii akustycznej, jest skonstruowany  wyłącznie z komponentów o najwyższej jakości i przy wykorzystaniu najnowszych technologii projektowania.

 Specyfikacja techniczna podnośnika TRANSACTIVE XTRA:

Silnik unoszący: 24 V DC[=prądu stałego]

Silnik przesuwu: 24 V DC (opcjonalnie w trakcie zakupu)

Silnik przesuwu ramy podnośnika: 24 V DC (opcjonalnie w trakcie zakupu)

Wejście ładowarki: 240 V

Wyjście ładowarki: 30 V 0.5 A

Akumulatory:24 V DC (2 x 12 V DC) 5.0 Ah, Szczelne Ołowiowo-Kwasowe

Obudowa podnośnika:       tworzywo ABS ze środkiem zmniejszającym palność

Pilot: pneumatyczny

Zakres unoszenia:   do 2438mm

Waga podnośnika:   10 kg

Maksymalna ładowność:    130kg, 160kg, 200kg lub 270kg.

Cykl pracy: 10% użytkowanie, 90% spoczynek

Wydajność znamionowa:    30 – 40 operacji przy ciężarze 280 kg, 50 – 60 unoszeń przy ciężarze 200 kg, 10% cyklu pracy, każda operacja na wysokość 600mm przy środkowym zakresie podnoszenia (od 1350mm długości wysuniętej taśmy do 750mm długości wysuniętej taśmy) przy w pełni naładowanych akumulatorach.


 

 

 Duży wybór prostych i zakrzywionych szyn, zwrotnic, bramek przejścia powoduje że każdy system może być rozbudowany tak aby zaspokoić wszelkie wymagania co do toru po jakim ma poruszać się podnośnik.

 

Pojedynczy system

Wielopunktowy system. Ta ilustracja pokazuje jak system z zastosowaniem zwrotnicy i łuków 90 stopniowych zapewnia transport pomiędzy wieloma punktami w kilku pomieszczeniach.


 "H" lub "X-Y" System z bramką przejścia. Zastosowanie systemu "H", którego zakres działania w całym pomieszczeniu pozwala na pełną elastyczność w zakresie transferu osoby. A użycie bramki przejścia pozwala na przewożenie podnośnika wraz z pacjentem do innego pomieszczenia