Polityka prywatności

Niniejsza Polityka prywatności wyjaśnia, w jaki sposób korzystamy z podanych nam danych osobowych.

Zarządzanie Twoimi danymi osobowymi

Kto wykorzystuje podane przez Ciebie dane osobowe?

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Ćwiek Haltia  z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Chorwackiej 64/21 51-107 Wrocław, NIP: 911 140 03 97 oraz Regon: 933023310.

Jak pozyskujemy Twoje dane?

Twoje dane otrzymaliśmy od Ciebie podczas zakładania konta w naszym e-sklepie a także w związku z dokonanymi przez Ciebie transakcjami (dokonywanymi on-line oraz off-line) oraz subskrypcjami.

Jak się z nami skontaktować w sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych?

W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nami mailowo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: Sklep Medyczny Haltia ul. Paprotna 8 51-117 Wrocław

Jakie dane wykorzystujemy, a także kiedy i do jakich celów je przetwarzamy?

1. Zakupy on-line

1.1. W celu realizacji zamówienia w sklepie internetowym konieczne jest podanie w procesie zakupowym następujących danych osobowych:

  • imię i nazwisko, adres dostawy, adres rozliczeniowy, adres e-mail i numer telefonu;
  • Jeśli życzysz sobie by otrzymać fakturę VAT konieczne jest podanie nazwy, adresu oraz numeru NIP firmy.

1.2. W celu realizacji zwrotu środków, w przypadku reklamacji lub odstąpienia od umowy, gdy płatność nastąpiła za pobraniem lub tradycyjnym przelewem konieczne jest podanie numeru rachunku bankowego na jaki dokonamy zwrotu środków.

1.3. W celu utworzenia konta Klienta oraz wyświetlania historii zamówień konieczne jest podanie następujących danych:

  • Imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu

Podsumowując, wszystkie podane przez Ciebie dane osobowe używamy w celu realizacji Twoich zamówień złożonych on-line, odstąpień od umowy oraz wysyłania Ci powiadomień o statusie dostawy lub w przypadku jakichkolwiek problemów związanych ze świadczonymi przez nas usługami. Będziemy używać Twoich danych osobowych do zarządzania Twoimi płatnościami. Będziemy też używać Twoich danych do przetwarzania reklamacji jak i wyświetlania historii zamówień oraz wszelkich Twoich ustawień dokonanych po zalogowaniu do konta Klienta i nie będziemy ich używać do żadnych innych celów.

Podanie opisanych wyżej danych jest dobrowolne, jednak konieczne w celu realizacji zamówienia. Jeśli nie wyrażasz zgody na podanie nam którychkolwiek z wyżej wymienionych danych możesz dokonać zakupu za pośrednictwem jednego z naszych sklepów stacjonarnych.

Dodatkowo przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania Twoich danych do celów podatkowych i rachunkowych.

Będziemy przechowywać dane osobowe jedynie przez zasadnie potrzebny okres, mając na względzie takie potrzeby, jak udzielanie odpowiedzi na zapytania związane z zamówieniem i rozwiązywanie problemów, spełnianie wymogów obowiązujących przepisów prawa. Oznacza to, że możemy przechowywać dane osobowe przez uzasadniony okres nawet gdy zainteresowany zaprzestał korzystania ze strony. Po upływie tego okresu dane osobowe zostaną zablokowane we wszystkich naszych systemach.

2. Zakupy offline

2.1. Reklamacje

Twoje dane osobowe podane dobrowolnie podczas składania reklamacji towaru są przetwarzane do momentu zakończenia procedury reklamacyjnej.

2.2. Przesunięcia towaru w sklepach stacjonarnych

Na Twoje wyraźne życzenie realizujemy przesunięcia towaru w sklepach stacjonarnych. Do tego celu wskazane jest podanie następujących danych: imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, na który dostaniesz powiadomienie o możliwości odebrania zamówionego towaru. Możesz zrezygnować z pozostawienia swoich danych osobowych lecz wtedy jesteś zobowiązany do kontaktowania się ze sklepem we własnym zakresie.

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane do momentu zakończenia realizacji Twojego zamówienia. Podanie opisanych wyżej danych jest dobrowolne, jednak konieczne w celu realizacji zlecenia przesunięcia.

3. Zakupy on-line z zamówieniem i płatnością w sklepie stacjonarnym (usługa dostępna w Sklepach w Zielonej Górze i Wrocławiu)

3.1. W celu realizacji zamówienia on-line z płatnością za zamówienie w sklepie stacjonarnym (na zasadach określonych w Regulaminie zamawiania towaru z e-sklepu w sklepach stacjonarnych) konieczne jest podanie w procesie zakupowym następujących danych osobowych:

  • W przypadku zamówienia z wysyłką kurierem na adres Klienta: imię i nazwisko, adres dostawy, adres e-mail i/lub numer telefonu;
  • W przypadku dostawy z odbiorem osobistym w Sklepie Medycznym: imię i nazwisko, adres e-mail i/lub numer telefonu;
  • Jeśli życzysz sobie by otrzymać fakturę VAT konieczne jest podanie nazwy, adresu oraz numeru NIP firmy.

3.2. W celu realizacji zwrotu środków, w przypadku reklamacji lub odstąpienia od umowy, gdy płatność nastąpiła gotówką lub kartą płatniczą konieczne jest podanie numeru rachunku bankowego na jaki dokonamy zwrotu środków.

Podsumowując, wyżej wymienionych danych osobowych używamy w celu przetwarzania Twoich zamówień złożonych on-line z płatnością w Sklepie Medycznym, odstąpień od umowy oraz wysyłania Ci powiadomień o statusie dostawy lub w przypadku jakichkolwiek problemów związanych ze świadczonymi przez nas usługami. Będziemy używać Twoich danych osobowych do zarządzania Twoimi płatnościami. Będziemy też używać Twoich danych do przetwarzania reklamacji i nie będziemy ich używać do żadnych innych celów.

Podanie opisanych wyżej danych jest dobrowolne, jednak konieczne w celu realizacji zamówienia. Jeśli nie zgadzasz się na przekazanie nam którychkolwiek z wyżej zdefiniowanych danych możesz dokonać zakupu za pośrednictwem jednego z naszych sklepów stacjonarnych.

Dodatkowo przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania Twoich danych do celów podatkowych i rachunkowych.

Będziemy przechowywać dane osobowe jedynie przez zasadnie potrzebny okres, mając na względzie takie potrzeby, jak udzielanie odpowiedzi na zapytania związane z zamówieniem i rozwiązywanie problemów, spełnianie wymogów obowiązujących przepisów prawa. Oznacza to, że możemy przechowywać dane osobowe przez uzasadniony okres nawet gdy zainteresowany przestał być klientem firmy Katarzyna Ćwiek Haltia. Po upływie tego okresu dane osobowe zostaną zablokowane we wszystkich naszych systemach.

4. Formularz kontaktowy

Jeśli korzystasz z naszego formularza kontaktowego, konieczne jest podanie adresu e-mail. Pozostawienie imienia i nazwiska jest opcjonalne. Przechowujemy Twoje dane wraz z wiadomością którą nam wysłałaś/łeś. Przetwarzamy Twoje dane w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie Twojego zapytania.

Jak chronimy Twoje dane?

Używamy różnorodnych technicznych i organizacyjnych środków bezpieczeństwa, w tym szyfrowania, w celu utrzymania bezpieczeństwa Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe są przechowywane za zabezpieczonymi sieciami i są dostępne tylko dla ograniczonej liczby osób, które mają specjalne prawa dostępu do tych systemów.

Komu udostępniamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe udostępniamy tylko stronom transakcji oraz innym podmiotom zewnętrznym  biorącym udział w realizacji Twojego zamówienia tj. usługi płatnicze, kredytowe, spedycyjne (np. firma kurierska).

Twoje dane osobowe nie będą udostępniane osobom trzecim, w tym w szczególności nie będą przekazywane innym podmiotom, w celu przesyłania materiałów marketingowych od osób trzecich.

Przekazywanie danych do państwa trzeciego

Dane są przetwarzane na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego a także jeśli jest to związane z realizacją zamówienia do krajów z poza Unii Europejskiej (jeśli wysyłka zamówionego towaru następuje bezpośrednio z fabryki) w takim przypadku będziemy Cię informować o takim zdarzeniu.

Jakie są Twoje prawa w związku z przekazanymi nam danymi osobowymi?

Masz prawo do żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także prawo do przenoszenia danych. Ponadto masz prawo do uzyskania od administratora potwierdzenia, że Twoje dane są przetwarzane.

Masz również prawo sprzeciwić się przetwarzaniu Twoich danych osobowych, a także rezygnacji z ich użycia w celach marketingowych.

Jeśli uzyskaliśmy Twoją zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, masz prawo wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.

Aby wykonać swoje prawa, prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Sklep Medyczny ul. Paprotna 8 51-117 Wrocław

Możesz również złożyć skargę do właściwego organu nadzoru, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).